۱۳۹۵ مرداد ۲۵, دوشنبه

علم الهدی ، بیانگر واقعی نگاه نظام

روشنفکر
«علم‌الهدی»، نمایندهءولی فقیه در خراسان رضوی،ضمن مخالفت با اجرای کنسرت‌های موسیقی اخیرا گفته: «مشهد جزیرهء کیش نیست که وسط اش یک گنبد طلا باشد، مشهد شهر امام رضا است، در ساخت ‌و سازها نیایند اینجا فکر کنند که حتماً باید یک تفریح گاه، یک عیاش خانه، یک ‌جوری ساخت ‌و سازها را تشکیل بدهند که آدم‌ها فقط بیایند فقط خوش بگذرانند و خوب بخوابند.»
وقاحت، انحصار طلبی و محروم کردن شهروندان یک شهر با بیش از دوملیون جمعیت از حضور در کنسرت های موسیقی، نشان از چه دارد؟ آیا فرقی میان مردم تهران، رشت، شیراز، تبریز و یا سنندج با این دومین شهر بزرگ ایران، در قانون معین شده است که این «آقا!» چنین وقیحانه‌ مردمی را از دیدن وشنیدن موسیقی زنده محروم می کند؟ اگرچه وضعیت موسیقی در شهرهای دیگر نیز چندان بهتر از مشهد نیست اما قدرت و جسارت این شخص از کدام منبع قدرت تعیین می‌گردد؟

مردم مشهد چه گناهی کرده‌اند که چند سده پیش امام هشتم شیعیان در این شهر مدفون گشته است که اکنون باید تاوان قرن‌ها پیش را بدهند؟

راستی این حکومت مبلغ چه شیوهء تفکری است؟ آیا غیر این است که زیبایی، تفریح، لبخند و عشق ورزیدن اساساً با قاموس و بنیان این حکومت در تضاد می‌باشد؟

در این شکی نیست که این شخص متحجر جسارت خود را از رأس هرم قدرت، یعنی ولی فقیه، تامین می‌نماید در غیر ‌این صورت هیچگاه نمی‌توانست این چنین در خراسان رضوی جولان دهد.

مگر می‌شود کسی در نقطه‌ای از کشور آنقدر جسارت پیدا کند که حتی قوانین داخلی و مصوب همین حکومت را یک جانبه لغو و باطل کند؟!

ناگفته نماند که او قبلاً نیز طی افاضاتی گفته بود: «صاحبان اصلی ایران امامان عرب هستند» و در جایی دیگر بیان کرده: «امیرکبیر با تآسیس دارالفنون خیانت کرد.» همچنین اذعان کرده بود: «مکان های تفریحی و تجاری نباید در مشهد ساخته شود.»

این‌ درحالی است که «آخوند منتظری»، دادستان کل کشور، در گفت‌‌ وگو با خبرگزاری میزان، در رابطه با حواشی ایجاد شده پیرامون لغو کنسرت‌ها از سوی دادستان‌ و اظهارات وزیر ارشاد در این زمینه، اظهار کرد: «دادستان در هر حوزه و شهرستانی مسئولیت ‌های قانونی به عهده دارد که یکی از آن‌ها پیشگیری از جرم و یا تخلف است.»

آنچه مسلم است چنین شخصی با چنین افاضاتی، دقیقاً بیان کنندهءنگاه واقعی حاکمان به زندگی و حیات مردم است!


آنچه برای علم الهدی مهم نیست تاراج ایران است

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر