۱۳۹۵ شهریور ۸, دوشنبه

حقوق بشر ادعایی شما چیست ؟خطاب به لاریجانی

حسین غلامی‌آذر» روحانی زندانی در زندان رجایی‌شهر کرج و وکیل‌بند سابق بند ویژهح روحانیت زندان اوین، طی نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، از «حقوق بشر ادعایی» مقامات قضایی انتقاد کرد و نوشت: عربستان کودک کش است کودکان دیگر کشورها را می‌کشد، ولی شما و همکاران‌تان در دادسرای ویژه روحانیت هر روز فرزندان ما را یک مرتبه می‌کشید. شما کودک کش نیستید ولی آنها جانی‌های کودک کش‌اند. شما کی هستید؟ چه کسی به شما ماموریت داده و منظور از «حقوق بشر ادعایی شما چیست؟»

به گزارش خبرنگار «سحام»، «حسین غلامی‌آذر» که پس از ۲۷ روز اعتصاب غذا در فروردین‌ماه ۱۳۹۵، با ضرب و شتم ماموران به زندان رجایی‌شهر منتقل شد، بارها در زندان و دادگاه اقدام به خودکشی کرده است. وی که توسط دادگاه ویژه روحانیت خلع لباس شده و مدت‌های زیادی را در سلول انفرادی سپری کرده، اکنون با اتهامات سیاسی در زندان رجایی‌شهر به سر می‌برد.

متن نامه «حسین غلامی آذر» زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر که برای انتشار در اختیار‌ «سحام» قرار گرفته، به شرح زیر است:

جناب آقای صادق لاریجانی
ریاست قوه قضاییه

در جامعه‌ای که حقوق بشر معنی ندارد و استفاده‌ی آن صرفا برای رو کم کنی دیگران است. بی معنی بودن حقوق بشر در جامعه اسلامی مورد ادعای شما و هم‌چنین در مجموعه‌های مدیریتی شما از جمله سازمان زندان‌ها و مشخصا زندان فوق امنیتی رجایی‌شهر فاحش است.

جناب رئیس! این همه بودجه اختصاصی و پول بیت‌المال کجا می رود؟ در زندان‌هایی که به ظلم دوستان شما تجربه کرده‌اند، مجموعه زندان ریالی بابت تعمیر و نگهداری زندان و لوازم و وسایل مورد نیاز زندانیان هزینه نمی‌کند. تغذیه زندانی‌ها از کالایی قاچاق که به قول یکی از مسئولین، برنج تاریخ مصرف گذشته که برای حیوانات نیز مضر است و باید دور ریخته شود، تامین می‌شود. اقلام مورد استفاده بنایی هم حتی یک پیچ هم زندان نمی‌خرد، ولی زندانی است که برای مرخصی و آزادی مجبور است باج بدهد و یا اینکه امکانات وسایل زندگی را از بیرون تهیه کند و یا مواد مخدر، آن‌هم از طریق مسئولین بلندپایه باید به مسئولان زندان باج بدهد. اینجا از کمترین امکانات از جانب زندان خبری نیست، همه وسایل زندگی را زندانی باید تهیه کند و آن هم با هزینه‌های هنگفت. تازه اگر پارتی داشته باشد و گرنه باید آب چاه که انگل دارد مصرف شود و محکوم به تحمل بدترین شرایط هستند. «آیا این است حقوق بشر شما!»

زندان به صورت فامیلی یا مافیایی اداره می‌شود. سال پیش با این‌که مقدار زیادی مواد مخدر شیشه از یکی از منسوبین به معاونت داخلی زندان (امیریان) را گرفتند، فقط به انتقال به زندان دیگر و بازنشسته کردن آن شخص بسنده کردند. اما کسانی را به خاطر آوردن گوشی موبایل به داخل زندان اخراج می‌کنند و یا با همان مواد مخدر اعدام می‌کنند؛ مثل محمدحسن کارمند زندان رجایی‌شهر و این حمایت از حقوق بشر ادعایی شماست.

کسانی که منسوب به یکی از مسئولین قضایی هستند و زندانی می‌باشند، حتی در آوردن گوشت آهو و سور دادن‌ها به مسئولین و زندانیان مشکلی ندارند و حتی از ملاقات‌های هفتگی برخوردارند، لکن خانواده‌های دیگر زندانیان حتی از چشم ناپاک مسئولین زندان در امان نیستند و از وقتی که به این زندان وارد شده‌اند، چندین نفر شکایت رئیس مجموعه را می‌کردند که چشم به ناموس ما دارد و «شاید هم معنی حقوق بشر شما این است.»

آقای رئیس! اگر «حقوق بشر شما این است، ارزانی خودتان» و یا حقوق بشر اسلامی شما انسان‌های ضعیف و بی‌کس را بشر نمی‌داند، این اسلام و حقوق بشر ارزانی خودتان».

عربستان کودک کش است کودکان دیگر کشورها را می‌کشد، ولی شما و همکاران‌تان در دادسرای ویژه روحانیت هر روز فرزندان ما را یک مرتبه می‌کشید. شما کودک کش نیستید ولی آنها جانی‌های کودک کش‌اند. شما کی هستید؟ چه کسی به شما ماموریت داده و منظور از «حقوق بشر ادعایی شما چیست؟»

من متاسفم بر خودم که در مکتبی نیستم که کشتن و کشته شدن افتخار است. شما به فرزند مریض من رحم نکرده‌اید و حتی بیمه او را هم قطع نمودید، و اکنون نیز به علت ناراحتی کبد در بدترین شرایط می‌باشد. شما کودک کش نیستید ولی عربستان سعودی کودک کش است چون نه کودکان کشور خود، بلکه در جنگ با کشورهای دیگر کودکان دیگر کشورها را می‌کشد. «این حقوق بشر شماست.»

حسین غلامی آذر
زندان رجایی‌شهر
۲۷/ مرداد/ ۱۳۹۵

با دین اسلام مشکل دارمهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر