۱۳۹۵ مرداد ۳۰, شنبه

جمهوری اسلامی با بستن دهان نرگس ، زبان مریم را گشوده است


                  در میخانه ببستند خدایا مپسند           که در خانه تزویر و ریا بگشایند


جمهوری اسلامی همواره مردم را در شرایطی قرار داده است که  میان بد و بدتر یکی را انتخاب کنند، با این روش مردم تا کنون میان مجاهدین و نظام ، نظام را انتخاب کرده بودند. اما امروز که مجاهدین که با برنده ترین سلاح یعنی « حقوق بشر» به میدان مبارزاتی و تبلیغاتی وارد شده است ، دلیلی دارد که مردم مجاهدین را بر نظام خون آشام ترجیح ندهند ؟  
مگر مردم همانهایی نیستند که گربه نره را بعد از اینکه راه خود را تغییر داد را به عرش رساندند ؟ مگر در مورد آقای محمد نوریزاد چنین نکردند ؟ حال چه دلیلی دارد که مردم میان  مریم رجوی و قاسم سلیمانی که مهمترین پایگاه نظامی ایران را در خدمت دیرینه ترین دشمن ایران می گذارد ، مریم را انتخاب نکنند ؟ کدامیک بیشتر جنایت انجام داده است ؟  اگر انتخاب میان نرگس محمدی و مریم رجوی می بود، قطعآ خانم رجوی شانسی نمی داشت. اما در مورد قاسم سلیمانی هرگز چنین نیست.
degarbavaran.net

وزیر دفاع: حضور هواپیماهای روسی ربطی به مجلس ندارد!وزیر دفاع جمهوری اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره اعتراض نمایندگان مجلس شورای اسلامی و این که حضور این هواپیماها باید در مجلس بررسی شود گفت: «این موضوع ارتباطی به مجلس ندارد!»
به گزارش «سحام»، سردار حسین دهقان در ابتدای نشست خبری خود گفت: ما به هیچ عنوان پایگاهی در اختیار روس‌ها نگذاشتیم و طرح این موضوع نوعی مغلطه است، بلکه ما تسهیلاتی برای عملیات مورد توافق طرفین علیه داعش در سوریه در اختیار آنها قرار دادیم. سردار دهقان گفت: تا هر زمان که لازم باشد به روس‌ها اجازه استفاده از پایگاه هوایی نوژه را خواهیم داد و ممکن است هواپیماهای آنها در آنجا مسلح شوند و یا تغییرات جزئی هم صورت بگیرد.
بخش عمده‌ای از اس-۳۰۰ تحویل شده است
سردار دهقان گفت: یکی از مواردی که در دولت یازدهم در بالاترین سطح سیاسی میان روسای جمهور ایران و روسیه پیگیری شد بحث بر سر موشک های S-300 بود. وی در خصوص موضوع شکایت ایران از روسیه بر سر این موضوع نیز اظهار داشت: شکایت قبلی بنا بود زمانی که طرف مقابل قرارداد را به طور کامل اجرا کرد پس گرفته شود که ما هم این کار را کردیم. دهقان در عین حال افزود: البته اگر در ادامه مسیر روسها این قرارداد را اجرا نکنند حق شکایت خواهیم داشت.
وزیر دفاع گفت: روس‌ها می‌خواستند به جای S-300، سامانه S-400 و آنتی ۲۵۰۰ بدهند که ما قبول نکردیم. دهقان افزود: بخش عمده‌ای از سامانه S-300 تحویل شده و مابقی آن نیز در حال بارگیری است که ظرف ماه آینده به ایران منتقل خواهد شد. وی گفت: ارتباط ایران با روسیه در جهت ارتقای همکاری در سطوح راهبردی است و پذیرش هواپیماهای روس هم در همین راستا بود که به خواست دولت سوریه و همکار دوجانبه ایران و روسیه صورت گرفت.
اقدام مشترک ایران و روسیه علیه داعش
وزیر دفاع ادامه داد: داعش امروز نفس‌های آخر را می کشد و در آینده نتیجه اقدام ایران و روسیه در سوریه را خواهید دید. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست‌های سعودی در قبال مسایل منطقه تصریح کرد: عربستان در تمامی زمینه‌ها در یمن شکست خورده و در باتلاق فرو رفته است. وزیر دفاع گفت: به نااهلان سعودی اعلام می‌کنیم منافقین آنقدر نحس هستند که با هرکه پیوند برقرار کنند این نحوست به آنها نیز منتقل می‌شود. وزیر دفاع ادامه داد: ترکیه نیز به یکی از پایگاه‌های عمده حمایت از داعش تبدیل شده بود اما آنها دیدند که سرمایه گذاری‌شان به یاد رفته و امنیتت‌شان به خطر افتاده و امروز دولت ترکیه به این واقعیت رسیده و دیده که چه ظرفیتهایی علیه اسلام به کار رفته است.
اصل بازدارندگی در لایحه ششم توسعه
سردار دهقان در خصوص لایحه ششم توسعه و جای خالی حوزه هوایی در این برنامه نیز گفت: آنچه در این لایحه از طرف دولت مطرح شده، همه جوانب‌های دفاعی را در بر می گیرد و در آن اصل بازدارندگی مد نظر بوده است. وی افزود: ما سالهای قبل در حوزه هوایی و جنگنده سرمایه‌گذاری جدی نکردیم اما در ۳ سال اخیر فصل جدیدی در این حوزه گشوده شده است. وزیر دفاع ادامه داد: ما زیرساختهای لازم برای تولید هواپیماهای جنگی را داریم و دفاتر طراحی ما در بالاترین سطح قادرند هر نوع پرنده ای را طراحی کنند.
خیز برداشتن برای ساخت موتور جت
دهقان خاطرنشان کرد: گلوگاه ما در این حوزه، موتورهای هوایی بود که اولین موتور هوایی ملی را فردا رونمایی می‌کنیم. وی افزود: هواپیمای کوثر ۸۸ نیز که یک هواپیمای آموزشی است را در مراحل پایانی تولید داریم که تا پایان امسال پرواز خواهد کرد. وزیر دفاع اظهار داشت: ما توانسته‌ایم هواپیمای صاعقه را خودمان طراحی و تولید کردیم و قادریم در هواپیماهای غربی و شرقی -چه در موتور و چه در باقی سیستمها- اصلاحات جدی کنیم. دهقان ادامه داد: در گام بعدی بناست موتور توربوجت سنگین را در کشور بسازیم چراکه همه زیرساختها برای این کار فراهم است و اگر این امر صورت بگیرد، توان طراحی و تولید هرنوع جنگنده‌ای را به دست خواهیم آورد. وی تاکید کرد: ما همه نیازهایمان را خودمان تامین می‌کنیم و اگر این امکان نبود، آنها را می‌خریم و روسیه می‌تواند یکی از کشورهای هدف برای خرید باشد.
تا هر وقت لازم باشد اجازه استفاده از پایگاه نوژه را خواهیم داد
دهقان در پاسخ به سوالی درباره اعتراض نمایندگان مجلس و اینکه حضور هواپیماهای روسی در ایران باید در مجلس بررسی شود، گفت: این موضوع ربطی به مجلس ندارد. این کار تصمیم نظام در جهت مقابله با داعش و تروریستها در سوریه بوده است. وی در عین حال تاکید کرد: ما به هیچ عنوان پایگاهی در اختیار روسها نگذاشتیم و طرح این موضوع نوعی مغلطه است بلکه ما تسهیلاتی برای عملیات مورد توافق طرفین علیه داعش در سوریه در اختیار آنها قرار دادیم. سردار دهقان گفت: تا هر زمان که لازم باشد به روسها اجازه استفاده از پایگاه هوایی نوژه را خواهیم داد و ممکن است هواپیماهای آنها در آنجا مسلح شوند و یا تغییرات جزئی هم صورت بگیرد.
صادرات نظامی به ۵ قاره جهان
سردار دهقان خاطرنشان کرد: محصولات نظامی ایران به ۵ قاره جهان صادر می‌شود. وزیر دفاع درخصوص تعامل دولت با نیروهای مسلح نیز گفت: آقای روحانی خودشان سابقه در نیروهای مسلح دارند و دولت هیچ کوتاهی در این خصوص نکرده است. دهقان همچنین از سفر قریب‌الوقوع وزیر دفاع چین به ایران خبر داد.
توضیحات دهقان درباره جنگنده قاهر
وی گفت: جنگنده قاهر ۳۱۳ در مراحل نهایی ساخت و تولید قرار دارد و در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود. وزیر دفاع ادامه داد: قاهر یک هواپیمای پشتیبانی نزدیک و یک جنگنده سبک نظامی و آموزشی است ک نمونه‌های کوچکتر آن قبلا ساخته شده و امروز در مراحل پایانی ساخت است.
احتمال رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین
سردار دهقان گفت: پرونده پارچین در شورای حکام و آژانس انرژی اتمی بسته شده است اما اینکه بر مبنای پروتکل الحاقی یا ان.پی.تی درخواستهایی در این‌باره شود، انجام آن مشروط به قبول کردن طرف مقابل است که در این راستا عربستان و برخی کشورها پولهایی خرج می‌کنند ولی موفق نخواهند شد. وی همچنین از مذاکره ایران با روسیه و چین برای برگزاری رزمایش‌های مشترک نظامی و امداد دریایی خبر داد.
هرجا، هر کسی برای مقابله با اسراییل کمک بخواهد؛ دریغ نخواهیم کرد
وزیر دفاع درخصوص کمک ایران به مقاومت نیز اظهار داشت: هر جا، هر کسی برای مقابله با اسراییل از ما کمک بخواهد، این‌کار را بی دریغ انجام خواهیم داد. سردار دهقان در خصوص تسلیح کرانه باختری نیز گفت: این کار باید توسط خود فلسطینی‌ها انجام شود و هر جریانی که در این مسیر قدم بردارد را کمک خواهیم کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر