۱۳۹۴ بهمن ۱۷, شنبه

وزارت ارشاد تهدیدهای امام جمعه کرج را به زباله انداخت

به رغم سخنان تند و انتقاد صریح امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه، شامگاه جمعه ۱۶ بهمن کنسرت موسیقی با اجرای رحیم شهریاری نه تنها لغو نشد که برگزار و با استقبال فراوان نیز رو به رو شد.

به گزارش عصر ایران، حجت الاسلام حسینی همدانی امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه روز ۱۶ بهمن گفت: «بار دیگر از وزیر ارشاد می خواهم مدیر کل ارشاد این استان را عزل کند و شخصی دیگر به جای وی بیاید تا بتواند در توسعه ارزش های دینی و الهی گام های مثبتی بردارد.»

امام جمعه کرج یک روز قبل هم شخصا به اداره کل ارشاد مراجعه کرده و با برنامه‌های فرهنگی هنری استان خصوصا اجرای موسیقی مخالفت کرده و خواستار لغو کنسرت موسیقی شده بود اما با پاسخ منفی حسینی کاشانی مدیرکل ارشاد استان روبه رو می‌شود که تصریح می‌کند: «مراحل قانونی طی شده و دلیلی برای لغو مجوز وجود ندارد».

روز بعد اما حسینی همدانی در نماز جمعه کرج با انتقاد شدید از اداره ارشاد گفت: «شورای فرهنگی استان، قرار گاه فرهنگی البرز است و دبیرخانه این قرار گاه در اداره کل ارشاد استان البرز است ولی در حال رکود به سر می برند و زیر ساخت های فرهنگی باید تغییر کند چون از نظر فیزیکی هم دچارمشکل است.»

ریشه مخالفت امام جمعه کرج با اداره ارشاد استان امابیش از هر مورد دیگر درباره کنسرت های موسیقی است و هر بار که قرار است چنین برنامه ای در کرج اجرا شود او به صراحت مخالفت می کند ولی مورد اخیر را باید تند ترین انتقاد او دانست. چون ظاهرا هم شخصا مراجعه کرده و هم در خطبه های نمازجمعه خواستار برکناری مدیر کل ارشاد شده است.

اتهام بی توجهی به ارزش های اسلامی به مدیر کل ارشاد استان البرز در حالی است که حسینی کاشانی در یک خانواده سرشناس روحانی پرورش یافته و عملکرد او مورد حمایت جامعه هنری کرج است و گفته می شود حساسیت اصلی امام جمعه درباره بحث موسیقی است.

جالب این که بر پایه اخبار منابع محلی تنش روز پنج شنبه و سخنان روز جمعه به جای آن که فضا را تغییر دهد سبب شد استقبال بیشتری از کنسرت جمعه شب صورت پذیرد و شماری از حاضران هم مراقب اوضاع بودند اما برنامه در امنیت و آرامش کامل و با مدیریت برگزار شد و مشکلی پیش نیامده است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر