۱۳۹۴ بهمن ۱۵, پنجشنبه

محمد یزدی , مجلس خبرگان حای پیران و از کار افتاده ها نیست

Ahmad-Jannati-Mohammad-yazdi-sahamnews


                       خبره ای که حتی سن خود را نمی داند

شیخ محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری امروز پنج شنبه در تالار قدس مدرسه عالی امام خمینی اظهار داشت: نظام
جمهوری اسلامی دارای ولایت فقیه است که این موضوع سبب تفاوت ویژه این نظام با دیگر حکومت‌ها شده است.
یزدی افزود: مجلس خبرگان برای این موضوع وجود دارد که اگر روزی ولی فقیه نباشد جانشین وی را انتخاب کند، گفت: اگر ولی فقیه نباشد و نظام نیازمند ولی فقیه باشد اعضای مجلس خبرگان این اقدام را انجام می‌دهند که در این زمینه اهمیت مجلس خبرگان رهبری مشخص می‌شود، کسی که به مجلس خبرگان می‌آید باید فقیه، زمان‌شناس، مکان‌شناس باشد و در برابر فتنه‌ها ایستادگی داشته باشد.

ایشان بدون توجه به شرایط سنی و جسمی خود و شیخ احمد جنتی گفت: مجلس خبرگان رهبری جای جناح بازی و سیاسی‌کاری و جوان‌گرایی و همچنین جای پیران از کارافتاده که نمی‌توانند کاری انجام دهند نیست بلکه مجلسی مرکب از فقهای جامع است.
او ادامه داد: نظارت بر تداوم شرایط ولی امر و اینکه اجتهاد و عدالت وی آسیب ندیده باشد و شرایطی که در ابتدای رهبری داشته، در ادامه استمرار داشته باشد، از وظایف مجلس خبرگان است.

یزدی او در ادامه سخنان اش بلافاصله از ارادت گفت نه نظارت. شیخ محمد یزدی در باب وظیفه اصلی این مجلس اظهار کرد: در مواردی هیئت رئیسه مجلس خبرگان خدمت ولی فقیه می‌رسد و گزارش‌ها و وضعیت را به استحضار ایشان می‌رساند که در ملاقات آخر که من و ۲ نفر دیگر حضور داشتیم، پس از اینکه گزارش‌ها را شنیدند، آرامش خاصی داشتند..

در پایان یزدی اضافه کرد: .مجلس خبرگان رهبری در حساسترین موقعیت قرار دارد و مهم‌ترین و حساسترین کار نظام اسلامی بر عهده آن است و برای انجام این وظیفه باید سازوکارایی داشته باشد، این مجلس باید حق و باطل را بدون هیچ گرایشی و اعمال نفوذ قدرت‌های بیگانه انتخاب کند.د.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر