۱۳۹۴ بهمن ۲۷, سه‌شنبه

آتنا دائمی با وثیقه 700 میلیونی آزادی شد

Atena-Daemi-sahamnews
آتنا دائمی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین با قرار وثیقه آزاد 
             شرم بر آن ایرانی باد که خود را مسلمان بنامد !
به گزارش کلمه، آتنا دائمی، فعال مدنی که مهرماه سال گذشته توسط سپاه بازداشت شده بود، ساعتی پیش پس از ۱۶ ماه با قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.
این زندانی سیاسی اردیبهشت ماه از سوی شعبه ۱۵ انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و مقدسات و اختفای ادله جرم» به هفت سال حبس محکوم شده و در حال حاضر منتظر جواب تجدید نظر است.
بنا به این گزارش، مستنداتی که برای اتهامات او ارائه شده شامل نوشته‌های فیسبوکی، محتوای موبایل شخصی، شرکت در تجمعات اعتراضی علیه حکم اعدام و تجمعات اعتراضی نسبت به وضعیت کودکان کوبانی بوده است که برای آنها به هفت سال حبس محکوم شده است.
یک منبع نزدیک به خانواده خانم دائمی گفته است که تنها مستندات اتهامات توهین به رهبری و مقدسات به این دختر ۲۷ ساله، جوک‌ها و آهنگ‌هایی بوده که در موبایلش پیدا کرده‌اند و او بابت آنها عذرخواهی کرده و گفته که اصلا قصد توهین نداشته است. این منبع گفته است: «در موبایل خیلی از مردم ایران ممکن است این آهنگ‌ها و جوک‌ها باشد اما متهم نمی‌شوند و به زندان نمی روند. در پرونده آتنا کاملا مشخص است سلیقه شخصی بازجو اعمال شده است.»
وی همچنین در مورد مستندات اتهام «اختفای ادله جرم» هم گفته است: «در بازجویی‌ها از آتنا خواسته شده تا رمز ورود صفحه فیسبوک یکی از دوستانش که او هم زندانی است را بدهد. آتنا هم قسم خورده که فراموش کرده اما بازجویش معتقد است دروغ می‌گوید و خواسته آثار جرم را پنهان کند.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر