۱۳۹۸ تیر ۲۰, پنجشنبه

و

اعتراض به بازداشت محمد نوری‌زاد

مردم آزاده جهان
رژیم جمهوری اسلامی ایران در ادامۀ سیاست‌های سرکوبگرانه و ضد دمکراتیک‌اش، آقای محمد نوری‌زاد، کنشگر سیاسی و مدنی، فعال حقوق بشر، نویسنده و روزنامه نگار ۶۶ ساله ایرانی را چهارشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۸ بازداشت و زندانی کرده است.

مقام‌های قضائی حکومت اسلامی یکی از دلائل دستگیری آقای نوری زاد را توهین به رهبری حکومت اسلامی، سید علی خامنه‌ای، اعلام کرده‌اند. آقای نوری زاد یکی از تدوین کنندگان متن بیانیه‌ای ست که با امضای ۱۴ تن از کنشگران سیاسی و مدنی انتشار یافته است، بیانیه‌ای که درآن خواست هائی همچون نفی نظام ولایت فقیه و قانون اساسی رژیم جمهوری اسلامی مطرح شده است.
ما ضمن اعتراض به بازداشت آقای محمد نوری زاد و تهدید و ضرب و شتم تعدادی دیگر از تدوین کنندگان این بیانیه، خواست‌های این ۱۴ تن و ازجمله آقای نوری زاد را خواست هائی مطابق حقوق انسانی وشهروندی هر ایرانی می‌دانیم و خواستار آزادی ایشان و رفع هر گونه تهدید و ارعاب، ایجاد محدودیت‌های اجتماعی و فشارهای روانی و جسمانی در مورد این ۱۴ تن و خانواده‌هایشان هستیم.
ما ازشما مردم آزاده جهان و همه مجامع بین المللی می‌خواهیم تا ضمن محکوم کردن اقدام‌های غیرانسانی و ضدمکراتیک رژیم جمهوری اسلامی، در فراهم آوردن شرایط برای آزادی آقای محمد نوری زاد و همه زندانیان سیاسی، مدنی وعقیدتی درایران یاری رسانِ ما باشید.
با احترام
کمیته حمایت از "بیانیه تکمیلی" ۱۴ نفر از کنشگران سیاسی و مدنی داخل کشور
حسن اعتمادی، بهروز ستوده، مسعود نقره‌کار
۱۹ تیرماه ۱۳۹۸
۱۰ جولای ۲۰۱۹
***
رونوشت متن انگلیسی این اطلاعیه و "بیانیه تکمیلی" ۱۴ نفربه:
دبیراول سازمان ملل متحد
ریاست شورای حقوق بشرسازمان ملل
سازمان عفو بین الملل
شورای اتحادیه اروپا
کانون دفاع از حقوق بشردرایران
کانون مدافعان حقوق بشر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر