۱۳۹۸ آذر ۲۴, یکشنبه

سپیده قلیان:

 آبان ماه نشان داده که نسلهای بعد با زبان دیگری با شما سخن خواهند گفت


ایران وایر - رای دادگاه تجدید نظر برای متهمان پرونده اعتراضات هفت‌تپه روز ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸ اعلام شد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده مطابق این حکم که جزییات آن هنوز به متهمان ابلاغ نشده است اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، محمد خنیفر، امیرحسین محمدی فرد، ساناز الهیاری، عسل محمدی و امیرامیرقلی هر کدام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. در پی اعلام این حکم سپیده قلیان در صفحه اینستاگرام خود یادداشتی منتشر کرده است که متن آن را در ادامه می‌خوانید:
پاره‌ای توضیحات درباره آنچه در این شنبه سیاه گذشت:
امروز صبح پیروی پیامک چهارشنبه به دادگاه انقلاب مراجعه کردم. ابتدا گفتند رای صادر نشده.
در نهایت با پیگیری و پافشاری وکیلم حکم به ما ابلاغ شد.
در دادنامه کوتاهی که سرنوشت و آینده ما را تعیین می کرد نوشته بود عضویت در گروه های ضد نظام فعالیت تبلیغاتی و نشر تکاذیب برای سپیده قلیان محمد خنیفر امیر امیرقلی اسماعیل بخشی امیرحسین محمدی فرد ساناز الهیاری و عسل محمدی محرز شده و جملگی مصداق اجتماع و تبانی بوده و تمام ما به صورت کیلویی به ۵سال حبس قابل اجرا محکوم شدیم.
بعلاوه اتهام توهین به رهبری نیز برای آقای بخشی تایید شده که با توجه به تجمیع اتهامات همان ۵ سال برای ایشان قابل اجرا است.
ضمن اینکه عاطفه رنگریز و مرضیه امیری با توجه به اینکه فعالیت شان در همین راستا تشخیص داده شده(!) به اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس قابل اجرا محکوم شده اند. که نمی‌دانم با توجه به بازداشت در روز کارگر و بازپرسی و روند به اصطلاح قضایی متفاوت چنین حکمی چه جایگاه حقوقی می تواند داشته باشد؟!
وقتی از منشی شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب جزئیات احکام را مطالبه کردم با توهین و تشر به من گفتند که نمی گوییم حکم شما چند سال است که بازی رسانه‌ای انجام ندهید و فقط میزان قابل اجرای آن را به شما می گوییم. در واقع مزه شیرین عدالت برای ما تایید نظر به جای تجدید نظر بوده است.
آن هم در شرایطی که تمام مسئولان به ما قول برگزاری دادگاه با حضور خودمان و وکیل را داده بودند و حتی صحبت از برگزاری دادگاه علنی بود تا حداقل بتوانیم صدای حق خواهی کارگران باشیم.
با توجه به روند غیر شفاف من هیچ مشروعیتی برای این احکام قائل نیستم و از ابتدا می دانستم که آزادی موقت ما چیزی جز کارناوال نمایشی برای مسولان نبوده است.
در روزهای آینده اعتراضهای خود را به هر طریقی که برایمان مقدور باشد ادامه خواهیم داد.
عجالتا به شما یادآور می شوم که آبان ماه نشان داده که نسلهای بعد با زبان دیگری با شما سخن خواهند گفت
از هفت تپه تا تهران سرکوب زحمتکشان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر