۱۳۹۴ دی ۵, شنبه

تقابل جدی سپاه با مشتی خس و خاشاک در انتخابات پیش روکلمه – گروه خبر: فرمانده سابق سپاه  برای حضور فقها در مجلس خبرگان رهبری شرط گذاشت.
پس از احمد جنتی که در نماز جمعه گفت بسیاری از ۸۰۰ کاندیدای انتخابات خبرگان بلد نیستند کتاب عربی را از رو بخوانند و مجتهد نیستند، سردار رحیم صفوی هم گفته است کسانی باید به مجلس خبرگان بروند که در فتنه‌ها امتحان پس داده باشند.
خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه به نقل از این سردار سپاه نوشته است: «افرادی باید به مجلس خبرگان بروند که در مقابل فتنه ۷۸ و ۸۸ مواضعی مشخص و انقلابی اتخاذ کرده و امتحان خود را در روی صحنه و پشت صحنه به خوبی داده باشند.»
به گزارش کلمه، این اولین دوره انتخابات خبرگان است که نظامیان درباره آن به این صراحت اظهارنظر می‌کنند. پیش از این هم برخی فرماندهان سپاه علیه نامزدی سید حسن خمینی در انتخابات موضع گرفته بودند.

مصباح یزدی هم به تازگی در جمع هادیان سیاسی سپاه هشدار داده که برخی به دنبال حضور در خبرگان، انجام رفراندوم وعزل رهبری به شیوه قانونی هستند.

کلمه هفته پیش در یادداشتی نوشته بود که انکار حق قانونی خبرگان برای نظارت بر رهبری از سوی تندروها، می‌تواند انتخابات خبرگان را به رفراندومی برای تعیین تکلیف این موضوع از سوی مردم بدل کند.


                                       سپاه در تقابل با خس و خاشاک


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر