۱۳۹۸ تیر ۱, شنبه

نامه به نخست وزیر ژاپن

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ امضا کنندگان نامه اعتراضی، پس از اتمام سفر نخست وزیر ژاپن به ایران نیز با صدور یک نامه و تحویل رسمی آن به سفارت ژاپن در تهران مراتب اعتراض خود را به این نشست اعلام داشتند. این فعالان در نامه خود خطاب به نخست وزیرِ ژاپن نوشته بودند:« به رنگ پرچم خودتان وفادار باشید و با مسئول سیاه‌بختی مردم ایران گفت‌وگو نکنید زیرا او مشروعیت ندارد.»
متن نامه ایشان خطاب به شینزو آبه به شرح زیر بوده است:

 نخست وزیر محترم کشور ژاپن جناب آقای شینزو آبه
با سلام و تقدیم احترام
رونوشت نامه‌ای را که خطاب به آقای خامنه‌ای نوشته‌ایم و در رسانه‌ها منتشر شده است به سفارت کشور متبوع شما فرستاده‌ایم. شما باید از هستی و زمان متشکر باشید که در خاک ایران متولد نشده‌اید زیرا توسط سربازان رهبری که برای مذاکره با او به ایران آمده‌اید به جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا زندانی‌تان می‌کردند.
آقای خامنه‌ای رهبر مشروع ایران نیست. او هیچ احترامی برای حق مردم ایران قائل نیست و کشور را به دو پاره تقسیم کرده است. یک پاره را مدافع مقاصد خودش کرده است و همه نیروهای نظامی و امنیتی و قضایی را پشتیبان آن گروه کرده است و گروهی دیگر را که با منویات و تصمیمات غلط او همراهی نمی‌کنند توسط گروه اول سرکوب می‌کند. یکی از این سرکوب‌شدگان که خونش را به ناحق ریختند و در زندان و بازجویی او را کشتند ستار بهشتی است و اینک مادر داغ‌دیده‌ی ستم‌کشیده‌اش خانم گوهر عشقی این نامه را به شما می‌نویسد و از شما می‌خواهد حضورتان را در ایران محدود به منافع کشور ژاپن نکنید و برای خاطر پایین کشیدن قیمت نفت، خون مردمان سرزمین ما را ناچیز و بی‌مقدار نکنید.
آقای آبه
رهبر ایران در نزد مردم ایران هیچگونه مشروعیتی ندارد زیرا نه با رای مردم که با رای عده‌ای انتخاب شده است که خودش آنان را انتخاب می‌کند. او هیچ حرمت و شرافتی برای ساکنان ایران قائل نیست و حقوق بشر ایرانی را فدای گسترش جنگ‌افروزی‌های خودش کرده است. شما باید با مردم ایران صحبت کنید نه با آقای خامنه‌ای!
آقای آبه
خون انسان از نفت ارزشمندتر است زیرا حیات انسان به خون اوست اما در مملکت ما نفت سیاه بر خون سرخ ارجحیت یافته است و آقای خامنه‌ای به مدد پول این نفت سیاه خون سرخ مردم ما را می‌ریزد. خورشید ژاپن را خون سرخ کرده است و خورشید ما را نفت سیاه کرده است. به رنگ پرچم خودتان وفادار باشید و با مسئول سیاه‌بختی مردم ایران گفت‌وگو نکنید زیرا او مشروعیت ندارد.»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر