۱۳۹۷ خرداد ۲۵, جمعه

 واکنش‌ جعفر پناهی، نوری‌زاد و  محمد ملکی به بازداشت نسرین ستوده

001.jpg

ایران اینترنشنال - کمتر از یک شبانه‌روز پس از بازداشت نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق‌بشر، بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و نیز شخصیت‌های داخلی و خارجی نسبت‌به این بازداشت واکنش نشان داده و خواستار آزادی این فعال حقوق‌بشر شدند.

روز پنج‌شنبه ۲۴ خردادماه، یک روز پس‌از دستگیری و انتقال نسرین ستوده به زندان اوین، محمد نوری‌زاد، جعفر پناهی، فریده مرادخانی، محمد ملکی، رضا خندان و داود فرهادپور در حمایت از او، مقابل زندان اوین تحصن کردند.
محمد نوری‌زاد، تصاویری از حضورش در مقابل زندان اوین به‌همراه جعفر پناهی، محمد ملکی و دیگران را در کانال تلگرام خود منتشر کرده است.
رضا خندان، همسر نسرین ستوده روز چهارشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با ایران‌اینترنشنال، ضمن تأیید خبر بازداشت همسرش، گفت که مأموران امنیتی با جلوه‌دادن خود به‌عنوان «خواستگار» به همسایگان، توانسته‌اند وارد ساختمان منزل ستوده شوند. خندان گفت که همسرش را به دادسرای اوین منتقل کرده‌اند و مدتی پس از آن، توانسته تلفنی با او صحبت کند.
نسرین ستوده وکالت تعدادی از پرونده‌های سیاسی و حقوق‌بشری ازجمله تعدادی از زنان معترض به حجاب اجباری، موسوم‌به دختران خیابان انقلاب را برعهده داشت. او در سال ۱۳۸۹ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شد که در زندان در اعتراض به ممنوع‌الخروجی همسر و فرزند خردسالش به مدت ۲۸ روز دست به اعتصاب غذا زد. ستوده در سال ۱۳۹۲ از زندان آزاد، اما ممنوع‌الکار شد. او به‌خاطر مبارزات مدنی خود، جایزه انجمن قلم آمریکا و جایزه ساخاروف را دریافت کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر