۱۳۹۷ آذر ۱۰, شنبه

حمایت کارگران شرکت واحد تهران و حومه از کارگران نیشکر هفت تپه
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه طی بیانیه‌یی ضرب ‌و شتم اسماعیل بخشی نماینده کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه را محکوم کرد و خواستار آزادی فوری کارگران بازداشتی شد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خواستار بستن تمامی پرونده‌های قضایی گشوده شده برای سایر نمایندگان کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه شد.
در قسمتی از این بیانیه آمده است نیروهای امنیتی برای مقابله با اعتراضات کارگران هفت‌تپه، به‌منظور ارعاب و سرکوب نمایندگان کارگران، با آزار و اذیت روحی و ضرب ‌و شتم جسمی، تلاش کرده‌اند اتهامات واهی امنیتی مدنظر خود را به اسماعیل بخشی تحمیل کنند و بخشی به‌دلیل مقاومت در برابر توطئه طرح‌ریزی شده که با ضرب ‌و شتم شدید همراه بوده، قاطعانه از مطالبات کارگران هفت‌تپه دفاع کرده است.
در قسمت دیگری از این بیانیه آمده است:‌ کارگران نیشکر هفت‌تپه به درستی و با اتحاد و اعتصاب، برای آزادی اسماعیل بخشی و تحقق دیگر خواسته‌های خود دست از اعتراض برحق خود برنداشته‌اند. اعتصاب و اعتراض حق مسلم کارگران است و هیچ کارگری نباید به‌دلیل اعتصاب و اعتراض صنفی بازداشت، زندانی و مورد ضرب‌وشتم، آزار، تعقیب، بازداشت و یا شکنجه قرار گیرد.
از: پیک ایران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر