۱۳۹۸ فروردین ۱۳, سه‌شنبه

شورای شهر پاریس شهروندی افتخاری این شهر را به نسرین ستوده اعطا کرد
شورای شهر پاریس روز دوشنبه به اتفاق آرا شهروندی افتخاری نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، را تصویب کرد.
در مصوبه شورای شهر پاریس که عصر دوشنبه در وبسایت این شورا منتشر شد، از قول پاتریک کلوگمن، مسئول روابط بین‌الملل در شهرداری پاریس، آمده است: نسرین ستوده برای دفاع از آزادی‌های بنیادین و حقوق زنان با دشواری‌هایی دست‌وپنجه نرم می‌کند که سرمشقی برای همه ماست. شورای شهر پاریس، به نشانه حمایت و قدردانی از شجاعت او، به خانم ستوده شهروندی افتخاری پاریس را اعطا می‌کند و خواستار آزادی فوری او می‌شود.

Chahla Chafiq@ChahlaCHAFIQ
این خبر بسیار خوشحالم کرد: امروز بعد از ظهر شورای شهر پاریس به نسرین ستوده شهروندی افتخاری داد. مبارزه برای آزادی او همه زندانیان سیاسی ادامه خواهد داشت .در همان حال این اقدام گامی در جهت پیشبرد مبارزه بر ضد سرکوب احتماعی و سیاسی در ایران و نیز دفاع از خقوق و آزادیهای زنان است. pic.twitter.com/jEKPUr9reF
See Chahla Chafiq’s other Tweets
ماه گذشته امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و رئیس دوره‌ای گروه هفت، نسرین ستوده را به عضویت «شورای مشورتی برابری جنسیتی گروه ۷» منصوب کرد اما جمهوری اسلامی این اقدام را محکوم کرد.
خانم ستوده از خرداد گذشته زندانی است و به تازگی در نامه‌ای نوشت که به خاطر برعهده گرفتن وکالت دختران خیابان انقلاب به ۱۲ سال زندان محکوم شده است.
از: رادیو فردا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر