۱۳۹۶ بهمن ۲۸, شنبه

نامه سرگشاده هاشم خواستار به رهبر جمهوری اسلامی


هاشم خواستار

۱-آقای خامنه ای به شما تبریک میگویم بخاطر اینکه هر چقدر امثال سید جمال الدین اسدآبادی وآیت الله نائینی و طباطبایی و بهبهانی و طالقانی و مهندس بازرگان و دکتر شریعتی و … تلاش کردند که اسلام را با دموکراسی (مردم سالاری) و آزادی آشتی دهند، اما شما و آقای خمینی تمام آن تلاش ها را نقشِ بر آب کردید.
۲-آقای خامنه ای احتمالا «گاندی» و «نهرو» از رهبران استقلال هندوستان که بعد از جنگ جهانی دوم یعنی در سال ۱۹۴۷، هند را به استقلال رساندند را میشناسید؟ آنها بزرگترین نعمت و دست آورد بشری یعنی دموکراسی و آزادی را از کشور استعمارکننده شان یعنی انگلیس، الگو برداری کرده و تحت هیچ شرایطی حاضر نشدند که آزادی های ملتشان را محدود کنند و حتی گاندی رهبر استقلال هند ، ایندیرا گاندی نخست وزیر هند ، راجیو گاندی فرزند ایندیرا گاندی و نخست وزیر هند را جملگی ترور کردند اما به بهانهٔ ترور آنها، آزادیهای ملتشان را نگرفتند . اما آقای خمینی ، شما و زیر مجموعه های شما عمدا کشور را به سمت جنگ و ترور سوق دادید تا مخالفانتان را سرکوب کروه و آزادی های مشروع و قانونی را از ملت بگیرید که گرفتید.
۳-آقای خامنه ای، همه ی روشنفکران میدانستند و اخیرا اقای مهدی خزعلی در یکی از برنامه های تلویزیونی فاش کرد که آقای خمینی عمدا سازمان مجاهدین خلق را به سمت جنگ مسلحانه برد که بهانه برای سرکوب آنها داشته باشد، بهتر نبود همچون گاندی و نهرو، پدرانه با تمام احزاب و سازمان ها از جمله سازمان مجاهدین خلق بر خورد کرده و امروز هزاران نفر چه از طرفداران شما وچه از طرفداران سازمان مجاهدین خلق و دیگران در زیر خاک نبودند و کشور هم مطمئنا گرفتار اینهمه جنگ وتبعاتِ آن با اینهمه دشمنِ خارجی که اکنون داریم نمیشد و بجای صرفِ درآمدهای کشور برای گسترش تشیع،آنها را صرف آموزش وبهداشتِ مردم میکردید،اکنون اگر جزو ۵ کشورِ اول دنیا نبودیم لااقل جزو ده کشور اول دنیا و در سطحِ کشورهایی چون کرهٔ جنوبی بودیم ،نه اینکه اکنون جزو ده کشور پایین دنیا و در سطح کرهٔ شمالی باشیم.
۴-آقای خامنه ای نزدیک ۴۰ سال از حکومت اسلامی شما و آقای خمینی میگذرد و محصول آن را اگر خواسته باشیم در یک جملهٔ کوتاه بگوییم :شهرها و روستاها ویران و قبرستان ها آباد شدند.
آقای خامنه ای رتبه ی ایران از نظر فساد در بین ۱۶۱ کشور جهان ۱۴۸ میباشد ، آیا امریکا میگوید که رشوه بخورید و ایجاد رانت کنید و کشور را به نام اسلام غارت کنید ؟ یا اینکه این دیگر ربطی به امریکا ندارد و از محصولات دیکتاتوری دینی است؟
۵- در محاصرهٔ تبریز توسط نیروهای محمد علیشاه هر زمان مزدورانِ دولتِ استبدادی، صدای شلیک تفنگ ستار را می شنیدند پا به فرار میگذاشتند. و باز مقاومت مهدی رضایی جوان نوزده ساله که قهرمانانه در بیدادگاه های شاه از خلقش دفاع کرد هنوز در گوشها طنین انداز است. کدام حکومت استبدادی و دیکتاتوری توانسته است یک ملت را از گذشتهٔ افتخار آمیزش جدا کند که شما بتوانید؟
۶-آقای خامنه ای پدر و مادر رضاییها و همینطور شانه چی ها و … که در رژیم شاه، شهدایی تقدیم خلق کردند و شما نیز از این خانواده ها اعدام کردید و از طرفی مشهور است که قبل از انقلاب در خانهٔ آقای شانه چی به همراه طاهر احمدزاده بوده اید که مسعود احمدزاده از چریک های فدایی خلق همان موقع وارد خانه شده و رد پایش بر روی ملافهٔ سپید بخاطر در نیاوردن کفش از پا برای روزها و شاید هفته ها ، باقی مانده و شما گفته اید رد پنجهٔ شیر است ، اکنون آن شیران و پدران و مادران آن شیران ،از ستم شما یا فراریند و یا در زندان و خانه نشین ،آیاهمچون شاه و حامیانش که بعد از کودتای ننگین۲۸ مرداد ۳۲ تصور میکرد دشمنان استبداد را برای همیشه کشته و خانه نشین کرده و به زندان انداخته و یا تبعید کرده ، شما هم اینگونه فکر میکنید؟
۷-بعد از کودتای ننگین ۲۸ مرداد که شاه تمام آزادی های ملت را گرفته و احزاب و سازمان ها را منحل و تعداد بسیار زیادی از جمله دکتر فاطمی وزیر خارجه مصدق را اعدام کرد ، مردم که هیچگونه پناهگاهی نداشتند به روحانیت که با رژیم شاه تضادهایی پیدا کرده بود پناه بردند اما با رفتن شاه و با قدرت گرفتن روحانیت ، ملت و بخصوص مستضعفین که روحانیت مدعی بود که وارث زمین میکند را له کرده و در عمل از چاله به چاه انداخت.
۸-در زندان وکیل آباد مشهد با سیزده نوع ملیت از قرقیزستان تا افریقا و … با من زندان بودند که جرم اکثر انها مواد و یا جاسوسی بود. از من سئوال میکردند که شما چرا انقلاب کردید و وضعیت اقتصادی ایران در حکومت شاه چگونه بود؟ میگفتم در رژیم شاه اقتصاد داشتیم اما دموکراسی نداشتیم. ما انقلاب کردیم که دموکراسی داشته باشیم اما اکنون نه اقتصاد و نه دموکراسی داریم ، همه می خندیدند.
۹- جمعیت ایران بعد از انقلاب حدودا دو برابر شده اما تعداد زندانیان بیش از ۲۵ برابر که در زندان وکیل آباد مشهد با چشم خود دیدم که پدرانی،همسر یا پسر یا دختر و یا داماد خود را کشته بودند و همینطور پسرانی که پدر ، مادر یا خواهر و یا برادرخود را کشته بودند و پدری که به دخترش تجاوز کرده و یا پسر به مادرش تجاوز کرده است..!! و این حکایت از نابسامانی و فقر و فلاکت یک ملت است که حاکمیت با زور تفنگ میخواهد یک نظام ورشکسته را حفظ کند.
۱۰-آقای خامنه ای شما به دلیل وابستگی بیش ازحدتصور به قدرت درچاپلوس پروری و پاچه خوار پروری روی حکومت آریامهری را که چه عرض کنم روی تمامی پادشاهان و حاکمانی که در کشور حکومت کرده اند را سفید کرده و رکورد زده اید.
نامگذاری هرساله شما درهنگام نوروز، فی الفور کتاب میشود! از فرمایشات شما فی الفور نهادی و اداره ای درست میشود،طبق گفته ی آیت الله سعیدی نمایندهٔ شما در سپاه پاسداران، هنگام تولد یا علی میگویید و…!!!
میلیون ها کارمند زیر نظر موسسات تحت امر شما به تحقیق مشغولند که چی از درون آنها بیرون می آید ؟ “اختلاس” . در تمام این موارد شما رکورد زده اید و در تاریخ ایران و شاید جهان از شما درمیان رکورد شکنانِ استبداد درطول تاریخ،یاد خواهد شد.

۱۱-آقای خامنه ای اگر شما ودیگر روحانیون یک واحد درسی اقتصاد ، جامعه شناسی و روان شناسی خوانده بودید کشور به این روز سیاه نمی افتاد. مثل اینکه هنوز آدام اسمیت پدر اقتصاد و فروید پدر روانکاوی و اگوست کنت پدر جامعه شناسی و ژان ژاک روسو پدر روانشناسی به حوزه های علمیه نرفته اند.
۱۲- آقای خامنه ای قبل از انقلاب یادتان هست چقدر مردم مشتاق خرید و خواندن کتب مذهبی بودند؟کتاب فروشی های دورِ حرم امام رضا با داشتن مشتری های بسیار، فرصت سرِخاراندن نداشتند. اکنون آن کتاب فروشی ها کجا رفتند؟ همه تعطیل شدند و آن کتاب ها از خانه ها بیرون ریخته میشود . چرا ؟ بخاطرشکست ایدئولوژی دینی چه از نوع شیعه گریش و چه از نوع سنی گریش.
۱۳-شهرداری تهران ۶۸،۰۰۰ کارمند دارد اما ۱۳۰،۰۰۰هزار نفر حقوق میگیرند و از اینها هم طبق گفتهٔ معاون جدید شهرداری ۲۰،۰۰۰ هزار نفر اضافه هستند. به این میگویند ادارهٔ پایتخت یک کشور به روش اسلامی . انگل زاده ها در اروپا و امریکا عیاشی میکنند آنوقت پایتخت اسلامی ،این همه حاشیه نشین و کارتن خوابِ مرد و زن دارد بطوریکه معاون رئیس جمهور قرار است زن های کارتن خواب را [مانند حیوانات(البته بلانسبتِ کارتن خوابهایی که بدلیل سوء مدیریت آقایان به این روزافتاده اند)]عقیم کند!!! کودکان کار هم که به بیشترین میزان خود درطول تاریخ ایران رسیده اندآنقدر بسیارند که به گفته ی مسئولین شهرداری تهران به نود درصدشان تجاوز میشود، زمین خواریِ نجومی هم در شهرداری تهران که انگار مسئله ای نیست !! از این اسلامی تر هم وجود دارد؟
۱۴-آقای خامنه ای وقتی یک بچه گربه به انسان پناه می آورد ناچار به او غذا و خوراک می دهتد تا بزرگ شده و روی پای خود بایستد ، شما چطور یک ملت را به اسارت گرفته و روز بروز بر فقر و فلاکت آنها افزوده و ذره ای هم به حال این ملت مفلوک رحم نمی کنید؟
آقای خامنه ای کسانیکه میخواهند ایرانِ زیر سلطهٔ شما را بشناسند لازم نیست کتاب ها بخوانند بلکه با خواندن چهار سطر و نگاهی به رتبه های ایران در بین کشور ها متوجه میشوند که ملت ایران دچار چه ظلماتی که نیستند!!
۱۵-آقای خامنه ای: مگر مدیر عامل بزرگترین بانک خاور میانه یعنی آقای خاوری و همین طوربرادر زن آقای طبسی (تولیت قبلی استان قدس رضوی ) و همینطور دیگران، حقوقی که میگرفتند کم بوده که با هزاران میلیارد پول ملت از کشور فرار کرده و به دیار مرگ بر امریکا پناه می برند؟ این همه اختلاس و غارت نشان میدهد که از بیت رهبر گرفته تا آن رده های پایینِ مدیریت هیچکس به آینده اش در جمهوری اسلامی امیدوار نبوده و آینده برایشان تاریک است.
۱۶-آقای خامنه ای جوانانِ عاشق در جهاد سازندگی در اول انقلاب که یادتان هست؟با چه عشقی کار میکردند ؟ من همکارانی دارم که به دعوت آقای خمینی در خرداد ۵۸ به روستاها رفتند تا به کشاورزان کمک کنند تا گندم هایشان را درو کرده تا بر زمین نماند. آن عشق چه شد ؟ کجا رفت؟استبداد دینی شما و آقای خمینی هر چه عشق بود را با خود درو کرد و برد و بذرتنفر کاشت که بزودی شما محصول استبداد را درو خواهید کرد و ثمره اش را خواهید برد.
۱۷- آقای خامنه ای تا گوشه ای از جنایات و استبداد شاه را مینویسم جیغ سلطنت طلب ها بلند میشود. ناچار جریان کفن دزد را که به بچه هایش وصیت کرد که کاری بکنید که بعد از مرگم به من (یعنی کفن دزد) مردم، خدابیامرزی بدهند مثال میزنم .متاسفم برای شما که با برپایی این نظام روی رژیم شاه را سفید کرده و اکنون سلطنت طلب ها زبان باز کرده و خودشان را معصوم جلوه داده و انگار نه انگار که شاه حتی همان دو حزبِ فرمایشیِ معروفِ “بله قربان،چشم قربان” را هم منحل وتنها به یک حزب و آن هم به حزب رستاخیز اجازهٔ فعالیت داد . آیا این عملا اعلان شکست نطام اسلامی نیست؟ ساواک آزادیخواهان را شکنجه میکرد، شکنجه های درون رژیم شما و حزب اللهِ شما هم که روی دست شاهنشاه زده.
۱۸-در اجرای قانون، کشور ما در پایینِ جدول قرار دارد و کشورهایی مثل فنلاند و دانمارک و نروژ و سوئد(که در کتابهای درسی شان شما را دیکتاتور معرفی کرده اند) در بالای جدول رتبه بندی از نظر اجرای قانون قرار دارند و همه لذت میبرند که تابع قانون هستند.آنوقت شما در یک سخنرانی عمومی به طرفدارانتان آنهم بخاطر شکست در یک انتخابات فرمایشی(ریاست جمهوری) فرمانِ آتش به اختیار میدهید و توضیح میدهید که آتش به اختیار زمانیکه فرماندهی زده میشود. این یعنی چی ؟ یعنی هر کار دلتان خواست انجام دهید. یعنی شکست نظام.
۱۹- آقای خامنه ای گذشتهٔ ایدئولوژیکی و تاریخی شما و آقای خمینی بر میگردد به سلف شما شیخ فضل الله نوری،همان همدستِ محمد علیشاه قاجار و نیز آیت الله کاشانی،همان همدست محمدرضاشاه پهلوی که اسنادش کاملا رو شده که هر دو نفرشان طرفدار استبداد شاهنشاهی بودند و شما و آقای خمینی فرصت پیدا کردید که در عمل، ایدئولوژی آنها را پیاده کنید. اما گذشتهٔ تاریخی و ایدئولوژیک ما بر میگردد به ستارخان ها ،دکتر مصدق ها،دکتر فاطمی ها ،حنیف نژادها،رضایی ها،ایت الله طالقانی ها، بازرگان ها،سحابی ها و …که همهٔ آنها طرفدار دموکراسی بودند و اعتقاد داشتند که حتما باید احزاب چپ از جمله کمونیست ها آزاد باشند.معیار وسنجش دموکراسی در یک کشور آزاد بودن احزاب چپ از جمله کمونیست ها می باشد که شما همهٔ آنها را قتل عام و یا به زندان انداخته و یا فراری دادید.
۲۰-آزادی زیباست و زیباتر از آزادی،خود آزادی ست و متاسفم که روحانیت شیعه، آزادی را از خلق ایران گرفته است، اما مطمئن هستم که بزودی ملت ایران به آزادی خواهد رسید و در آنروز ،کم رنگترین ،ضعیفترین و کسادترین نهاد ،نهاد دین و بخصوص نهاد روحانیت خواهد بود و بدون تعارف بگویم همان مقداری هم که از دین در جامعه باقی خواهد ماند بوسیله ی تبعیدی ها و فراری ها از جمله سازمان مجاهدین خلق خواهد بود.
منبع: صفحه فیس‌بوک هاشم خواستار


گفتگو با هاشم خواستار

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر