۱۳۹۴ شهریور ۲۲, یکشنبه

دیدار شیمون پرز با یک آیت اله زاده

                                                                    بالاترین:
شیمون پرز، رئیس‌جمهور پیشین اسرائیل، با مریم فقیه ایمانی، بنیان‌گذار و مدیر «مرکز دیپلماسی فرهنگی و پیشرفت»، دیدار و گفت‌وگو کرده است. این دیدار به ابتکار و یاری مرکز عزری برای مطالعات ایران و خلیج فارس در دانشگاه حیفا و با شرکت رئیس این مرکز دکتر «سولی شاهور» برگزار گردید.

مرکزی که خانم فقیه ایمانی بنیان گذاشته، هدفش را در وب‌سایت خود اینگونه اعلام کرده است: «تبادل نظر، اطلاعات، هنر و داد و ستد میان کشورها و مردمانشان، برای افزایش و بهبود تعامل بیشتر میان آنها».
 یکی از برنامه‌های اصلی مریم  گفتگوی دوستی بین ایران و اسراییل  است که جوانان دو کشور را وارد گفت و گوهای فرهنگی می‌کند و دیدارهایی میان آنها در کشورهای غربی تدارک می‌بیند.


در دیدار میان آقای پرز و خانم فقیه ایمانی که در مرکز پرزبرای صلح اجرا شد، رئیس‌جمهوری پیشین اسرائیل، «کوروش» پادشاه هخامنشی را ستوده و افزوده است "ما دقیقا نمی‌دانیم چرا ایران با ما دشمنی می‌کند چون ما با ایران دشمنی نداریم".

مریم فقیه ایمانی در این دیدار گفته است جوانان ایرانی، به ویژه زنان می‌توانند به برقراری صلح در منطقه کمک کنند.

مریم ساکن نروژ است و برای دیداری به اسرائیل آمده بود. وی می‌گوید به عقیده‌اش "وقتی ما همه مردم را از همه طرف‌، در روند صلح دال کنیم، صلح به منطقه می‌آید".

در این دیدار، ریتا، خواننده اسرائیلی ایرانی تبار نیز حضور داشت. ریتا می‌گوید در نظر دارد کنسرتی را برنامه ریزی کند، با هدف ایجاد صلح، که در آن هنرمندانی از هر دو کشور اسرائیل و ایران، و نیز هنرمندان مشهور جهانی که حامی صلح هستند مانند بونو، خواننده گروه U2 در آن حضور داشته باشند.

مریم فقیه ایمانی، زاده شده در خانواده‌ای از روحانیون سرشناس ایرانی در اصفهان است.


 دکتر سولی شهور نفر دوم از سمت چپ


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر