۱۳۹۷ بهمن ۲, سه‌شنبه

استان‌وایر- گروهی از بازنشستگان فرهنگی و سایر بازنشستگان کشوری مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کرده و شعار «توپ،تانک، مستند، دیگر اثر ندارد» و «شکنجه، مستند، دیگر اثر ندارد» سر دادند.

این بازنشستگان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و بیمه‌ای خود گفته‌اند که «از آینده صندوق‌های بازنشستگی بیمناکیم؛ اگر قرار باشد به بحران صندوق‌ها رسیدگی نشود، اوضاع از این هم بدتر خواهد شد.»
بازنشستگان خواستار توجه کمیسیون تلفیق بودجه به مطالبات بازنشستگان ازجمله ضرورت «همسان‌سازی»، ارتقای خدمات بیمه‌ای و بهبود صندوق‌ها هستند.
آنها همچنین از وزارت کار می‌خواهند که رفاه بازنشستگان را در اولویت قرار دهد.
۱۵۰ نماینده مجلس هم امروز در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار حل مشکل بیمه تکمیلی فرهنگیان شده‌اند.
آنها در نامه خود آورده‌اند که سهم ۵۰ درصدی وزارت آموزش و پرورش در حمایت از بیمه تکمیلی معلمان باید همانند بسیاری از ارگان‌های دیگر در بودجه لحاظ شود.
در این نامه آمده که «شرایط نامطلوب بیمه تکمیلی فرهنگیان که سبب نارضایتی حداکثری در میان فرهنگیان کشور شده در این خصوص اعتراض‌های متعددی از کانال‌های مختلف به دست اینجانبان رسیده است.»
در بخش دیگری از این نامه آمده که «سهم وزارت آموزش و پرورش و افزایش نرخ‌های جدید باعث فشار اقتصادی به خانواده فرهنگیان جامعه شده است» و رییس جمهوری باید دستورات لازم را در راستای حل این مشکلات صادر کند.
از: ایران وایر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر