۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۰, یکشنبه

آیا رئیسی و قالیباف فیش حقوق خود را منتشر می کنند  
ماجرای گلوله خوردن به جمجمه میرسلیم


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در حالی مدعی مبارزه با فساد هستند که شفاف‌سازی اقتصادی، لازمه و پیش نیاز هر گونه مبارزه با فساد است.
بی‌تردید بهترین اقدام برای شفاف‌سازی، شفاف ساختن میزان درآمد کاندیداهاست. در ماه‌های گذشته ماجرای حقوق‌های نجومی که آیین‌نامه پرداخت آن در دولت احمدی‌نژاد به تصویب و اجرا رسید، به بهانه‌ای برای حمله به دولت تبدیل شد. در میان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، محمدباقر قالیباف و ابراهیم رئیسی و جریان‌ها و گروه‌های سیاسی حامی این دو کاندیدا در راس منتقدان حقوق‌های نجومی قرار داشتند.
در حال حاضر مصطفی میرسلیم، به عنوان کاندیدای حزب موتلفه اسلامی با انتشار فیش حقوقی خود به شفاف‌سازی در خصوص میزان حقوق دریافتی‌اش دست زد. از ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف به عنوان دو کاندیدای اصولگرای مدعی مبارزه با پدیده حقوق‌های نجومی نیز انتظار می‌رود با انتشار فیش حقوقی خود نسبت به شفاف‌سازی میزان حقوق دریافتی خود اقدام کنند تا ادعای شفاف‌سازی این دو کاندیدا نیز در معرض راستی‌آزمایی قرار بگیرد.
این اقدام اولین آزمون برای بررسی صحت ادعای کسانی است که خطای دولت احمدی‌نژاد در ایجاد پدیده حقوق‌های نجومی را به مستمسکی برای حمله به دولت تبدیل کرده بودند.
مصطفی میرسلیم با انتشار فیش حقوقی خود اولین گام را در این مسیر برداشت. آیا قالیباف و رئیسی هم اقدام به انتشار فیش حقوقی خود خواهند کرد؟
photo9977765.jpg

ماجرای گلوله خوردن به جمجمه میرسلیم/ او چرا در ۱۷شهریور در میدان ژاله نبود؟

نامزد موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری به تشریح زندگی خود پرداخت و از زمانی روایت کرد که گلوله به جمجه‌اش اصابت کرد.
به گزارش خبرآنلاین، مصطفی میرسلیم در برنامه انتخاباتی در رادیو ایران به درس خواندن 10 ساله خود در فرانسه اشاره کرد و گفت: قصد داشتیم در انجا مسجدی ایجاد کنیم اما به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم.
او ادامه داد: در سال 54 با توجه به اوج گرفتن فضای انقلابی و از آنجا که توشه خوبی در فرانسه به دست آورده بودم، خواستم به ایران بیایم. از دو جا برای من دعوت آمد. دانشگاه پلی تکنیک را انتخاب کردم و در شهریور به ایران بازگشتم. در مهر ماه همان سال مشغول تدریس شدم.
میرسلیم گفت: در ادامه از طرف ماشین سازی اراک به من پیشنهاد شد و به عنوان استاد آن دانشگاه نیز مشغول به کار شدم.
او اظهار کرد: در آن زمان، در تهران وضعیت ترافیک پیچیده شده بود. تصمیم گرفته شد متروی تهران با نام شرکت راه آهن تهران و حومه راه اندازی شود. مدیرعامل آنجا از من برای همکاری دعوت کرد و به عنوان مدیر بهره برداری مترو منصوب شدم. همکاری مفیدی بود و من توانستم دو یا سه بار به خارج از کشور سفر کنم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری سپس به فعالیت های انقلابی خود اشاره کرد و گفت: از سال 54 تا 57 فعالیت های انقلابی بود. دو بار دانشگاه ها تعطیل شد. در یکی از این موارد با سایر اساتید تصمیم گرفتیم به صورت علنی از تظاهرات کنندگان حمایت کنیم.
وی به فعالیت های انتخاباتی مخفی خود نیز اشاره کرد و گفت: در گروهی به نام پویای توحید فعالیت سیاسی مخفی داشتم که اعلامیه توزیع می کردیم. در سال 57 بعد از فوت مرحوم مصطفی خمینی، در راهپیمایی ها شرکت می کردم. در شهریور ماه من در راهپیمایی که از تپه های قیطریه شر وع شد از ناحیه جمجمه گلوله خوردم و مصدوم شدم و به این دلیل نتوانستم در راهپیمایی 17 شهریور میدان ژاله حضور پیدا کنم.کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به تشکیل جامعه اسلامی دانشگاهیان پیش از انقلاب و دستور امام به دولت موقت برای برگزاری همه‌پرسی، اظهار داشت: دولت برای انجام همه‌پرسی آمادگی کامل نداشت و ما از طریق حزب جمهوری اسلامی به کمک دولت شتافتیم. من که به عنوان عضو شورای مرکزی حزب توسط آیت‌الله موسوی اردبیلی معرفی شده بودم، همزمان در ساماندهی به تشکیلات سپاه همکاری داشتم.
وی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 58 خاطرنشان کرد: آمریکا هیچ‌گاه نخواست قدر ملت ایران، انقلاب و رهبر آن را بداند و مدام با توطئه و فتنه می‌خواستند اخلال ایجاد کنند. تمام کارکنان سفارت گروگان گرفته‌ شدند و در این فاصله دولت موقت نتوانست بر پا بماند و سقوط کرد.
میرسلیم با اشاره به دوران حضورش در معاونت سیاسی وزارت کشور و انتخاب اولین رئیس‌جمهور گفت: در مجلس اکثریت آراء را حزب جمهوری اسلامی به دست آورد و یکی از افراد که برای پست نخست‌وزیری معرفی شد، من بودم و بنی‌صدر من را به عنوان نامزد نخست‌وزیری به مجلس معرفی کرد.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: ما در دوران وزارت کشور با مشکلات مختلفی برخورد کردیم، در ماجرای آمل من به این شهر رفتم و به مردم پشت‌گرمی دادم و با این حمایت مردمی شهر پاکسازی شد.
وی با بیان اینکه با وقوع جنگ تحمیلی در اواخر شهریور 59 من سرپرست شهربانی بودم، یادآور شد: مجموع حملات دشمن یک مشکلی ایجاد کرد و خانواده‌های مختلفی آواره شدند. من آمادگی خودم را برای سامان‌ دادن جنگ‌زدگان به شهید رجایی اعلام کردم و با یک کار امدادی و شناسایی دقیق علمی امکان اسکان و حتی اشتغال جنگ‌زدگان را فراهم کردیم. هنگامی که خدمت امام رسیدیم، ایشان ضمن تقدیر فرمودند، جنگ زدگان لشکری شدند در مقابل صدام.
میرسلیم با اشاره به دوران ریاست‌جمهوری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، گفت: ایشان از من خواستند برای ساماندهی نهاد ریاست‌جمهوری و مشاورت ایشان خدمت‌شان بیایم و با استقبال خدمت‌شان رفتم، با انتخاب مجدد ایشان توانستم به عنوان نخست‌وزیر معرفی شوم، اما مقرر شد نخست‌وزیری میرحسین موسوی ادامه پیدا کند.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: در دولت هاشمی مشاور تحقیقات رئیس‌جمهور شدم و بنا به دعوت آیت‌الله خامنه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز عضو بودم. در سال 72 لاریجانی از وزارت فرهنگ به صدا و سیما رفت و از من خواستند وزارت فرهنگ را قبول کنم. من کار خود را از اسفند 72 آغاز کردم و اولین نمایشگاه قرآنی را شکل دادیم و پیشرفت‌های خوبی در زمینه جهانگردی و ایرانگردی حاصل شد. فیلم‌های فاخری تولید شد که نمونه و نظیر آن کمتر مشاهده شد.
وی با اشاره به حضورش در ساختار مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز افتخار می‌کنم که در تدوین بیش از هزار بند از سیاست‌های کلی کشور، حضور داشته و آشنا بودم. در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و علمی و کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با مسائل مختلف کشور آشنا شدم.
میرسلیم اظهار داشت: در سال 76 با روی کار آمدن خاتمی از من دعوت شد برای وزارت فرهنگ برنامه دهم، اما من به رئیس‌جمهور منتخب گفتم، شعارهای انتخاباتی شما با من منطبق نیست و باید وزیری را معرفی کنید که با شعارهای شما منطبق شود.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به بازدیدش در سال 76 از مجموعه ایران خودرو و دعوت از وی برای طراحی موتور ملی، گفت: با استخدام نیروهای متخصص و جوان قول دادیم ظرف 5 سال موتور ملی به انجام برسد و ما موفق شدیم در سال 85 با فعالیت خوب جوانان موتور ملی را تولید کنیم. در سال 85 از این موتور رونمایی شد و در سال 87 به تولید انبوه رسید.
وی افزود: من ادعا می‌کنم بسیار خوب می‌توانیم هسته‌ها و نهادهای دانش‌بنیان را تاسیس و مشکلات اشتغال را در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات برطرف کنیم.
میرسلیم با اشاره به حضورش در فدراسیون نجات غریق و غواصی گفت: ما سالانه با 500 تا 600 نفر غریق در دریای خزر مواجه بودیم و با آموزش نجات غریق در طول 10 سال توانستیم بیش از 75 هزار نفر را نجات دهیم و امیدواریم ظرف اقتصادی کشور را با اتکای تجربه‌ای که در زمینه‌های علمی، فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفت، نجات دهیم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر