۱۳۹۳ اسفند ۸, جمعه

امام جمعه مشهد: کنسرت موسیقی، مطرب بازی است

جرس: امام جمعه مشهد گفت: کنسرت موسیقی، مطرب بازی است و چون تمام شهر مشهد حرم امام رضا (ع) است لذا برگزاری کنسرت در مشهد، مطرب بازی در حرم آن حضرت است. 

به گزارش ایرنا آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد افزود: پیامبر اکرم (ص) با بیان عبارت 'بین الجبلین روضه من ریاض الجنه' حدود حرم حضرت امام رضا (ع) را بین دو کوه تعیین کردند لذا محدوده حرم تنها زیر گنبد حرم مطهر رضوی و سقف رواقها و مساجد آن نیست.وی اظهار کرد: این که می گویم در مشهد کنسرت برگزار نشود از باب اعمال قدرت و دستور نیست بلکه حرف طلبگی من است چون ما با موسیقی مساله ای نداریم و در این زمینه هم هر کس پیرو مرجع تقلید خود است، اما کنسرت، مطرب بازی است.

امام جمعه مشهد افزود: در حمایت از این ناهنجاری خبرگزاری 'دویچه وله' آلمان اعلام کرد که برخی مسوولان محلی وابسته به رهبری ایران با آزادی هنر مخالفت می کنند که اگر مقصود آنها، من هستم به نظر من این بی بند و باری و مطرب بازی است.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: کسانی که به دنبال برگزاری کنسرت هستند بدانند که حامی و طرفدار آنان آلمانی است که به صدام، تجهیزات شیمیایی داد تا رزمندگان ما را بکشد، و اکنون همان آلمان از برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد حمایت می کند.
وی اظهار کرد: این که در گوشه ای از مشهد کنسرت موسیقی برگزار بشود یا نشود، چه ربطی به آلمان دارد.
وی افزود: ما نمی خواهیم برخی عزیزان را بدنام کنیم و بگوییم با آن طرف آب در ارتباطند اما انجام این کارها ناخواسته دست آنها را در دست دشمنی قرار می دهد که حاضر است با سلاح شیمیایی ما را خفه کند.
امام جمعه مشهد برگزاری مانور در عرصه فرهنگی را لازم دانست و گفت: مقابله با ناهنجاری های فرهنگی یک وظیفه عمومی است و وقتی بی بند و باری مورد نفرت همه مردم باشد دیگر کسی نمی تواند مرتکب آن شود.
وی افزود: همه باید به صورت دسته جمعی با منکرات فرهنگی مبارزه کنند نه این که این امور تنها به یک نهاد حکومتی و دولتی واگذار شود.
وی اظهار کرد: خدا کند که بتوانیم با مانور اقتصادی و اقتصاد مقاومتی نیز دشمن را مهار کنیم که این قدر ما را تحقیر نکند و بفهمد که ایران، بازار جنس های بنجل خارجی نیست.

آیت الله علم الهدی افزود: باید به گونه ای شود که ایران، شیر نفت خود را بر روی اروپا و آمریکا ببندد و آنها را تحریم کند نه این که آنها نفت ما را نخرند و ما را تحریم کنند.

وی قطع وابستگی به نفت را از مولفه های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در این عرصه، ورود دولت به تنهایی کفایت نمی کند و مردم هم باید با پرداخت مالیات به میدان بیایند.

وی اظهار کرد: مردم بر سر سفره امنیت، عمران و آبادانی و حمل و نقل نظام و دولت می نشینند و از آن استفاده می کنند که تامین این امور هزینه و خرج دارد لذا استفاده کنندگان باید خرج خود را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: داستان مالیات مانند پرداخت پول سالن غذاخوری است که اگر پرداخت نشود مال حرام را خورده ایم به همین نسبت وقتی از امکانات کشور استفاده کرده و سهم خود را پرداخت نکنیم، حرام خوری کرده ایم.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اشخاصی که فرار مالیاتی می کنند زرنگ نیستند بلکه راهزن هستند، افزود: این درست نیست که از کارمندان و اقشار ضعیف و متوسط، مالیات بگیرند اما از میلیاردرهای گردن کلفت نگیرند.
وی با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) در خلیج فارس گفت: این رزمایش، حاوی یک پیام برای استکبار و آمریکا بود که اگر روزی بنا شد آن گزینه باطل روی میز را به اجرا بگذارند در برابر قهرمانی قدرتمندانه رزمندگان ما هیچ قدرتی تاب تحمل نخواهد داشت.

وی افزود: حمله قایق های تندرو به ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی به آنها نشان داد که فداکاری و ایثاگری در بین رزمندگان ما یک محور است که نمی توانند با آن مقابله کنند چون فناوری و تکنیک در آن موثر نیست و چیزی که رزمنده ما را در این شرایط قرار می دهد روح ایثارگری است.  

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر