۱۳۹۷ بهمن ۱۰, چهارشنبه

اتحادیه آزاد کارگران ایران می گوید که روز سه شنبه جعفر عظیم زاده و پروین محمدی، که به ترتیب دبیر و عضو هیات مدیره این اتحادیه هستند، بازداشت شده اند.براساس این گزارش که در کانال تلگرامی این اتحادیه منتشر شده، نهاد بازداشت کننده آقای عظیم زاده مشخص نیست و او به مکان نامعلومی منتقل شده است.
آقای عظیم زاده، فعال کارگری دو سال پیش “برخورد امنیتی” دولت و قوه قضاییه ایران با فعالان کارگری را محکوم کرده بود.
او در تیر ماه سال ۹۵ پس از دو ماه اعتصاب غذا با وعده مقام‌های قضایی برای اعاده دادرسی و اعطای مرخصی قابل تمدید، به اعتصاب غذای خود پایان داده و موقتا آزاد شده بود.
این اتحادیه ساعاتی بعد، از بازداشت پروین محمدی نائب رئیس هیات مدیره خود در شهر کرج خبر داد.
بر اساس این گزارش نیروهای انتظامی فردیس کرج هم‌زمان با بازداشت پروین محمدی کلیه وسایل شخصی وی از جمله لپ‌تاپ، گوشی موبایل و کتاب‌های وی را ضبط کرده‌اند.
اتحادیه آزاد کارگران ضمن محکوم کردن بازداشت این دو نفر خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آنها شد.
بنابه گزارش ها پروین محمدی، پیش‌تر نیز در آبان ماه سال ۹۴ به وزارت اطلاعات احضار شده بود.
خانم محمدی ماه پیش در مقاله ای که در وبسایت “اتحادیه آزاد کارگران ایران” چاپ شد به تندی از برخورد با کارگران معترض صنعت ملی فولاد اهواز انتقاد کرده بود.
او از جمله نوشت: “آقایان! گرفتید و بستید و به زنجیر کشیدید، اما از این پس با خشم و نفرت هزاران کارگر فولاد و خانواده هایشان و ما میلیونها کارگر و مزد بگیر زحمتکش در سراسر کشور که زندگیشان را به جهنمی تبدیل کرده اید چه خواهید کرد.”
“بازداشت و زندانی کردن ده‌ها کارگر فولاد، اگر امروز آنان را در موقعیت دست نبردن چند روزه به اعتراضات خیابانی قرار داده است یقین بدانید این پایان کار نیست بلکه لحظات و روزهایی از انباشت خشم و انزجار کارگران فولاد و ما کارگران در سراسر ایران از ستم گری های شماست که بسرعت چونان آتشفشانی عظیم فوران خواهد کرد.”
کارگران گروه ملی فولاد در آبان و آذر سال جاری، با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمع های بزرگی در شهرستان شوش و اهواز برگزار کردند.
در طول اعتراضات ده ها کارگر تحت بازداشت قرار گرفتند.
از: بی بی سی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر