۱۳۹۷ تیر ۱۸, دوشنبه

محمد خاتمی :
صدسال به عقب بازگشتیم


بی‌بی‌سی: محمد خاتمی، رییس‌جمهور پیشین ایران، گفته که این کشور از نظر دموکراسی و عدالت‌خواهی به صد سال قبل بازگشته است.
او همچنین تأکید کرده که فساد مانند "سیل بنیان‌کن، کیان ایران و انقلاب را به خطر می‌اندازد."
در خبری که سایت محمد خاتمی از سخنرانی شب گذشته او منتشر کرده، نقل شده است: "ما در این که مبارزه با فساد و تأمین عدالت را به عنوان اصول خود به جامعه عرضه کنیم، ضعف داشته‌ایم. شیوع فساد از جمله مسایلی است که اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد."
رییس حزب مجمع روحانیون با طرح انتقادهایی از اصلاح‌طلبان، اولویت اصلی را "نجات ایران" و "دفع خطر" از این کشور دانسته و گفته برای این موضوع اصلاح‌طلبان باید با همه جریان‌هایی که "دل در گروه این آب و خاک دارند" تعامل کنند و تغییراتی در این جبهه ایجاد کنند.
محمد خاتمی که از او به عنوان رهبر اصلاحات یاد می‌شود، بعد از ناآرامی‌های دی‌ماه درباره "نارضایتی" مردم هشدار داد و گفت که همه دستگاه‌های حکومتی در این موضوع سهم دارند.
در همان مقطع مجمع روحانیون مبارز که ریاست آن با محمد خاتمی است، در بیانیه‌ای مردم را به پیروی از "روش‌های اصلاح‌طلبانه" و "قانونی" دعوت کرده بود که باعث خشم شمار زیادی از ناراضیان شد.
آقای خاتمی ابراز تأسف کرده که صد سال پیش یکی از مراجع تقلید از حضور افراد مسیحی، زرتشتی و یهودی در مجلس دفاع کرده اما امروز ایران "به عقب برگشته" و از حضور یک غیرمسلمان در شورای شهر به نام جمهوری اسلامی ممانعت می‌شود.
گویا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر