صفحات

۱۳۹۷ تیر ۱۹, سه‌شنبه

«برقص تا برقصیم»    

واکنش عفو بین‌الملل به بازداشت مائده هژبری

Amnesty_Maedeh.jpg

یورونیوز ـ سازمان عفو بین‌الملل با انتشار یک ویدیو نسبت به بازداشت مائده هژبری، دختر ۱۷ ساله که کلیپ‌هایی از رقص خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می‌کرد و اعترافات تلویزیونی وی اعتراض کرد.

در ویدیوی عفو بین‌الملل که در شبکه‌های اجتماعی این نهاد مدافع حقوق بشر منتشر شده، شماری زن و مرد در وسط یک خیابان با یک آهنگ ایرانی می‌رقصند.

در حساب کاربری توییتر سازمان عفو بین‌الملل در توضیح این ویدیو آمده است: «فکر می‌کنید این کار یک جرم است؟ در ایران بله. مائده هژبری نوجوان به دلیل انتشار ویدیوهایش در حال رقص در اینستاگرام بازداشت شده است. ما با مردم ایران هستیم که می‌گویند با ما برقص.»


Do you think this is a crime? In , it is. Teenager was arrested for posting videos of herself dancing on Instagram. We’re with the people of Iran, saying that , . Dance with us?🕺🏽💃🏽
از اردیبهشت امسال برخورد با افرادی که در اینستاگرام ویدئوهایی از رقص را خود منتشر می‌کردند آغاز شده و صفحات بسیاری از آنان بسته شده است.
در روزهای گذشته بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و به ویژه کاربران اینستاگرام، با هشتگ برقص تا برقصیم، با انتشار ویدیوهایی از رقص خود در فضای مجازی، به رویکرد پلیسی دستگاه قضایی ایران نسبت به زندگی شهروندان اعتراض کرده اند.


سازمان عفو بین‌الملل بریتانیا هم با انتشار ویدیویی از مخاطبانش خواسته تا به جنبش اعتراض به ممنوعیت و جرم انگاری رقص در ایران بپیوندند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر