۱۳۹۸ بهمن ۱۴, دوشنبه

ITC_2.jpgدیدار هیئت نمایندگى شوراى مدیریت گذار با نمایندگان عضو کمیسیون روابط خارجى پارلمان آلمان + فیلم‎

بنا بر دعوت کمیسیون روابط خارجی پارلمان آلمان در روز پنج شنبه ۳۰ ژانویه دیداری بین هیئت نمایندگی شورای مدیریت گذار با جمعی از نمایندگان پارلمان آلمان در محل بوندستاگ (پارلمان آلمان) صورت گرفت.
هیئت شورای مدیریت گذارمرکب بود از: خانم گلاله شرفکندى، آقایان حسن شریعتمداری، فریدون احمدى، شهریار آهى، یزدان شهدایى و مهران براتى.
از سوی پارلمان المان نمایندگان زیر در این دیدار شرکت داشتند:
نایب رئیس پارلمان آلمانClaudia Roth
سخنگوی سیاست خارجی حزب سبزهاOmid Nouripour
نماینده حزب سبزهاOtmar Van Holz
نماینده حزب دموکرات مسیحیFrank Heinrich
نماینده جزب چپ آلمانStefan Liebich
نماینده حزب چپ آلمانSevom Dagdelen
نماینده حزب لیبرال آلمانBijan Djir- Sarai
ITC.jpg
اعضای هیئت نمایندگی شورای مدیریت گذار در کنار بیژن جیرسرایی، نماینده ایرانی‌نبار
حزب لیبرال آلمان و امید نوری‌پور، سخنگوی ایرانی‌تبار سیاست خارجی حزب سبزها
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
جلسه راس ساعت ۱۱ صبح آغازشد و تا ساعت ۱۲:۴۵ ادامه یافت. از ابتداى ورود هیئت شورای مدیریت گذار تا پایان جلسه یک تیم خبرنگاری از سوی تلویزیون یک آلمان، برنامه آئینه جهان (ولت اشپیگل) حضور داشت و مصاحبه اى هم با آقاى نورى پور و آقای مهران براتى انجام داد که روز یکشنبه ساعت ۱۹:۲۰ پخش شد.
جلسه با معرفى اعضاى هیئت از طرف دبیرکل و تشکر از دعوت از شورای گذار اغاز گردید و به ترتیب آقایان شهریار آهى، مهران براتى، خانم گلاله شرفکندى و یزدان شهدایى به تشریح مواضع شورای مدیریت گذار در زمینه هاى ملى، بین المللى، تضعیقات قومى، فرهنگى و مذهبى و همچنین استراتژى گذار پرداختند. دور دوم گفتگوها با پرسش و پاسخ آغاز شد. پرسش‌های نمایندگان پارلمان آلمان عمدتا معطوف بود به سیرروندها ونوع تحولات سیاسی در ایران و منطقه و نیز نظر خواهی در مورد نحوه تنظیم مناسبات با جمهوری اسلامی. دبیر کل شورای گذار و دیگر اعضاى هیئت نمایندگى پیرامون هرکدام از موارد به پاسخگوئی و اظهار نظر پرداختند. نمایندگان مجلس اظهار علاقه کردند که تماس هاى ما ادامه داشته باشد. در مورد تماس با نمایندگان پارلمان اروپا هم براى برقرارى ارتباطات لازم اظهار آمادگى شد. اعضاى هیئت نمایندگى پس از صرف نهار در رستوران پارلمان به شهرهاى محل اقامت خود بازگشتند.
دبیرخانه شورای مدیریت گذار

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر