۱۳۹۸ آذر ۷, پنجشنبه

 کنسولگری ایران در نجف در آتش سوخت

112719A_top.jpgرادیو فردا - منابع انتظامی عراق شامگاه چهارشنبه ۶ آذر از هجوم معترضان عراقی به کنسولگری ایران در نجف خبر دادند.
به گزارش رویترز، منایع امنیتی و پلیس عراق می‌گویند، معترضان پس از ورود به کنسولگری ایران در نجف تمامی ساختمان آن را به آتش کشیدند.
طبق این گزارش، کارکنان کنسولگری ایران در نجف هنگام حادثه در این ساختمان حضور نداشتند و ساعاتی قبل آنجا را تخلیه کرده بودند.
بر اساس گزارش‌ها نیروهای امنیتی سعی کردند با شلیک گاز اشک آور و گلوله مانع حمله معترضان به کنسولگری شوند که در این میان دو نفر از حمله‌کنندگان به کنسولگری کشته شدند.
به دنبال این رخداد در شهر نجف مقررات منع آمد و شد اعلام شد. مقامات نجف ادارات دولتی این شهر در روز پنج شنبه را نیز تعطیل کرده‌اند.
B7026B2.jpgمعترضان عراقی پیش از این هم به کنسولگری جمهوری اسلامی در کربلا حمله کرده‌ بودند. این اتفاق باعث شد که چندی پیش دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمریکا یک توئیتی را درباره صحنه‌های حضور معترضان در جلوی کنسولگری ایران در کربلا ریتوئیت (ارسال دوباره) کند.
همزمانی این ریتوئیت با ۱۳ آبان که سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران است، در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشته است.
معترضان بر این باورند که شبه‌نظامیان وابسته به ایران عامل سرکوب اعتراضات سال گذشته بصره هستند که حدود ۳۰ کشته به جا گذاشت. معترضان بصره کنسولگری ایران در این شهر را نیز به آتش کشیدند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر