۱۳۹۷ مرداد ۱۱, پنجشنبه

روحانیون از « قدرت غیر پاسخگو » نفرت درو کردند!


بابک داد
چهار دهه حکمرانی روحانیت، ایرانی را که دست کم از نظر اقتصادی «قطب پیشرو خاورمیانه» محسوب می‌شد، به کشوری «مفلوک در انتهای تمام جداول» رشد و شکوفایی جهانی تبدیل کردند. این چهار دهه‌ی مصیبت‌بار، به مردم ایران و به همه‌ی جهانیان و حتی به دنیای اسلام اثبات کرد:

حتی قشر روحانیت هم که «به اصطلاح» اهل تقوا و بریده از مال دنیا بوده‌اند، به محض رسیدن به «قدرت غیرپاسخگو و ثروت بی‌حساب» به چه عفونتهای مرگباری مبتلا شدند. در دنیای امروز، ملتها دیگر به هیچکسی «قدرت غیر پاسخگو» هدیه نمی‌دهند و دوران عشرت روحانیان در ایران هم رو به افول است.
🔹در بین اقشار متدین جامعه، جایگاه معنوی و روحانی «مرجعیت شیعه» با فسادهای مالی امثال سلطان شکر و «مراجع درباری» از بین رفته…
شعار «دنیاستیزی» روحانیون، با اعمال متضادی که در ولع کسب مال و دست‌اندازی به ناموس مردم از خود نشان داده‌اند، پوچ از کار در آمده و تقدس این قشر دنیازده، یک شوخی تلخ است. مداحان «هفت‌تیرکش و ترانه‌دزد» هم چیزی از حرمت «مراسم مذهبی» و امامان شیعه برای مردم متدین و مؤمن ما باقی نگذاشتند. در یک کلام، در آزمونی چهل ساله، روحانیت و مراجع فاسد، ایرانیان را از مسلمانی دلزده کردند و از دین فراری دادند!

🔹تصویر ناب خبرنگار ایسنا از بی‌تفاوتی صدیقی امام جمعه موقت تهران به پسرک دستفروش، گویای خیلی چیزهاست. در نظر من، شبیه است به پایان مفتضحانه‌ی «هم‌بستری و معاشقه‌ی روحانیت با دنیا!» که قرار بود «مزرعه الآخره!» باشد!
🔹این عکس، تصویری از «سقوط روحانیت» است؛ قبل از «سقوط حکومت چهل ساله‌شان» که دیر یا زود رخ خواهد داد. بد نیست آن را جایی به یاد بسپارید…
بابک‌داد ۹۷/۵/۴

🔸کانال تلگرام:
🔸پیج اینستاگرام:
🔸ایمیل:
از: گویا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر