۱۳۹۷ بهمن ۱۷, چهارشنبه

فرزانه زیلابی وکیل اسماعیل بخشی :
قوه قضائیه سه اتهام دیگر به اتهامات موکلم افزوده است


فرزانه زیلابی، وکیل مدافع اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه، روز چهارشنبه خبر داد که به موکلش سه اتهام جدید «نشر اکاذیب، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقامات» ‌تفهیم شده است. به گزارش سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، ‌خانم زیلابی با اعلام این که از وکلای مورد تأیید رئیس قوه قضائیه نیست،‌ افزود: موکلش از دسترسی به وکیل انتخابی خود محروم است.
او با استناد به میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی، عدم دسترسی اسماعیل بخشی به خدمات حقوقی وکیل انتخابی‌اش را شکنجه توصیف کرد.
فرزانه زیلابی همچنین خبر داد به دلیل آن چه اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت سلامتی اسماعیل بخشی و انتقالش به بیمارستان نامید،‌ به منظور رفع نگرانی خانواده وی، چهارشنبه گذشته خواستار ملاقات با آقای بخشی شده، اما با این درخواست مخالفت شده است.
او با اعلام این که دوباره در روز یک‌شنبه خواستار ملاقات خانواده این فعال کارگری با او شده است، ابراز امیدواری کرد که مقام‌های قضایی با این درخواست موافقت کنند.
آقای بخشی روز ۳۰ دی‌ماه توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. او پیشتر در روز ۲۷ آبان و در جریان اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه بازداشت شد و پس از گذشت ۲۵ روز آزاد شد.
آقای بخشی در پی آزادی اعلام کرد از سوی ماموران وزارت اطلاعات شکنجه شده است. اما مقام‌های دولتی و قضایی و شماری از نمایندگان مجلس این موضوع را رد کردند و او بار دیگر بازداشت شد.
از: گویا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر